Čo je to BioHacking?

BioHacking alebo DIY biológia majú spoločné to, že ľudia, ktorí ich využívajú sa snažia experimentovať so svojimi telami tak, aby zvýšili svoj fyzický alebo kognitívny výkon alebo dosiahli dlhého života. Často sa hovorí o “kontrole” alebo “upgrade” či “optimalizácii” mysle a tela.

Spôsobov, akým sa BioHacking vykonáva je mnoho. Od použitia kmeňových buniek, cez zázračné prístroje, transfúziu krvi, saunovanie, meditácie, pôsty, užívanie rôznych preparátov, úprava stravy až po rôzne čipy a technologické vylepšenia.

BioHackeri sa často zaujímajú o kvantifikáciu každého aspektu seba samých a tak detailne sledujú a monitorujú svoje telo, či už prostredníctvom zaznamenávania poznatkov v denníkoch alebo použitím moderných technológií ako je napríklad nosene prsteňa, ktorý sleduje kvalitu spánku alebo chytrých hodiniek.

“Nemusíme čakať. Svoje životy môžeme zmeniť ihneď.”

Ako vylepšiť svoje telo a myseľ a zároveň si neublížiť?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že BioHacking predstavuje pre naše telo hazard zo zdravím. Hlavne, ak sa robí neuvážene. Cieľom BioHackingu nie je vzdať sa lekárskej starostlivosti! Cieľom je nečakať a prostredníctvom malých a systematických zmien pristupovať k životu zodpovedne a zmenou nielen životosprávy zlepšiť kvalitu svojho života alebo ho dokonca predĺžiť.

Ja som sa rozhodla v BioHackingu oprieť o techniku Yang Sheng Fa, ktorá hrozbu zdravotného rizika úplne eliminuje. Je stará viac ako 2.500 rokov a je postavená čisto na prírodných zákonoch.

Jej základom je starostlivosť o telo prostredníctvom harmonickej stravy, kvalitného spánku, využitia orgánových hodín, biorytmu… a nastolenie energetickej rovnováhy, ktorá v konečnom dôsledku zabezpečí lepší výkon, menej únavy, lepšiu pamäť a spokojnejší život. Každodenným zavedením malých návykov zrazu zistíte, že máte priestor žiť Vaše sny na ktoré ste ešte nedávno ani nepomysleli.

Zaujíma vás viac?

Rezervujte si konzultáciu zdarma