Odpadávate, keď vidíte ihlu?

V dnešnej dobe niet absolútne pochýb, že je akupunktúra funkčná a už len musíme počkať, kedy konečne bude hradená zdravotnou poisťovňou, rovnako ako je tak v iných vyspelých krajinách sveta. (Kto neverí, pozrite WHO a výskumy ohľadom účinkov akupunktúry v liečbe rôznych ochorení)

Vo svojej praxi sa nezriedka stretávam s neprekonateľným strachom z ihličiek, často sa jedná o klientov, ktorí majú traumu z detstva, kedy chodili na injekcie alebo im veľmi často brali krv.

Práve vďaka jednému takémuto klientovi som sa rozhodla, že sa budem špecializovať na akupunktúru bez ihličiek.

“Ak chceš, aby strom riadne rástol, musíš spevniť jeho korene, ak chceš, aby voda prúdila ďaleko, musíš prečistiť jej pramene.”

Čeng z obdobia Tchang

Ako funguje ušná akupunktúra?

Stala som sa špecialistom na ušnú akupunktúru. Je mimoriadne vhodná pre deti a bojazlivých pacientov. Jej funkčnosť je rovnaká ako celotelová akupunktúra ihličkami. Robí sa maličkými semienkami, ktoré sú prilepené na leukoplaste. Táto náplasť sa nalepí na akupunktúrny bod, kde drží i niekoľko dní. Klient si tak môže počas dňa sám stimulovať nalepené body a tak prispieť k liečbe.

Ušná akupunktúra sa dá využívať v širokom spektre pomoci od problémov s trávením, nespavosťou, nadmerným prejedaním sa až po problémy s menštruáciou či rôzne alergie.

Zaujíma vás viac?

Rezervujte si konzultáciu zdarma