Ako som sa nakazila candidou?

Moje prvé problémy začali po tom, čo som sa nakazila niekoľkokrát za sebou brušnou chrípkou od mojich kolegov v práci. Prvý krát som nevedela, čo sa deje. Bolo mi tak zle, že som musela vystúpiť cestou do práce niekoľkokrát z metra.

Myslela som si, že mám záchvat paniky. Bušilo mi srdce, krútila sa mi hlava, cítíla som tlak v žalúdku a pridali sa i pocity na zvracanie. Večer som už trávila celý na WC.

Mala som strach ísť niekam mestskou dopravou, lebo som si neustále predstavala, že sa znovu chytí tento stav. Prepadali ma pocity paniky.

Vyliečila som sa a ani o týždeň sa situácia opakovala.

Po vyliečení som sa bála každým dňom, že v metre či autobuse odpadnem, snažila som sa ukľudniť, ale nešlo to.

Znovu nasledovali zažívacie problémy a zvracanie.

“Nemusíme čakať. Svoje životy môžeme zmeniť ihneď.”

Čo ak má panický atak na svedomí práve naše trávenie?

Myslela som si, že je to psychické, snažila som sa meditovať, byť v kľude.  Ale vždy keď som vyzdravela, prišla som do práce, kde sa vždy nachádzal niekto, kto mal úplne rovnaké príznaky tráviacich problémov a behom dňa musel z práce domov, zistila som, že to asi stresom nebude, ale pravdepodobne som sa vždy nakazila od kolegov v open-space. Tak som nakoniec znovu navštívila lekára a zostala doma.

To mi bolo najhoršie. Nemohla som ani vstať z postele, ani nič zjesť. Iba som ležala, dokola počúvala meditácie proti strachu a snažila sa prežiť. Zbytok času som trávila na toalete so strachom, že odpadnem, stratím vedomie a zomriem.

Keď prešlo zvracanie, pridalo sa pálenie žáhy. Lekár mi predpísal Omeprazol, neskôr kvapky proti bolesti, odporučil jesť laktobacily. A mne bolo síce menej zle, ale stále som nedokázala fungovať. Niekoľkokrát za deň ma prepadali panické ataky, nemohla som vzhľadom na pálenie žáhy vôbec spávať. Bola som úplne oslabená a vyčerpaná. Všade som googlila, čo jesť, aby mi bolo lepšie. V tomto dosť vyčerpanom stave som vyhľadala pomoc čínskej terapeutky.

A tak som sa začala liečiť na candidu (premnoženie kvasiniek v mojom tele)

Uvažujem, či to nespôsobilo to množstvo liekov potláčajúcich kyslosť v mojom žalúdku, ktorú som mala. Je veľa článkov o nežiadúcich účinkoch Omeprazolu, ktorý som užívala dúfajúc, že sa vyliečim.

Rada by som sa podelila o svoje skúseností, pretože i ja som sa snažila čítať čo najviac o tejto nemoci a neustále hľadať recepty, čo si variť, aby som sa kvasiniek zbavila.

Verím, že to niekomu pomôže rovnako, ako takéto blogy pomohli mne.

P.S. Liečenie je veľmi pomalé, treba veľa, veľa trpezlivosti a nádeje, že zas bude všetko dobré a všetky tie záchvaty paniky a strachu zmiznú. Dnes, kedy som už zdravá, viem, že to stojí za to!

Neváhajte mi napísať Vaše skúsenosti s candidou a i v prípade, že potrebujete podporu počas liečby.

Zaujíma vás viac?

Rezervujte si konzultáciu zdarma