Čo raňajkovať s Candidou?

Raňajky sú najťažšie. Bola som zvyknutá raňajkovať pol jogurtu, pár lyžíc chia, vločky, trochu orieškov, nakrájaný banán či iné ovocie.. a prípadne som si tam dosypala ešte za hrsť cereálií.

Dnes hľadám iné možnosti.

V Dmku sa mi podarilo zohnať vynikajúcu baklažánovú pomazánku, ktorá je v BIO kvalite, bez pridaného cukru a neobsahuje éčka ani lepok. Taktiež som si tam zakúpila pohánkové “chlebíčky”, ktoré neobsahujú lepok ani pridaný cukor.  Nátierku som namazala na chlebíčky a posypala žeruchou.

“Nemusíme čakať. Svoje životy môžeme zmeniť ihneď.”

Raňajky jedine teplé

Je treba uvažovať, že raňajky by ideálne mali byť teplé. A ak nie celé raňajky, aspoň prvý nápoj, ktorý ráno pijeme. A nebavíme sa tu o káve!

Naše telo v noci zníži svoju teplotu, energia v tele prúdi úplne inak ako cez deň. Je to i jeden z dôvodov, prečo sa pri spánku zakrývame.

Ak chceme telo ráno rýchlo naštartovať a mať plno energie, musíme ju šetriť, kde sa len dá. Ak vypijeme studenú či vlažnú vodu, naše telo musí túto tekutinu v žalúdku zahriať a až potom ju trávi. To isté platí i o jedle.

Ak však vypijeme či zjeme jedlo teplé, naše telo dostane už teplo z vonku a tým nemusí vydávať žiadnu energiu na jeho ďalšie zahrievanie.

Týmto jednoduchým trikom sa ráno môžeme cítiť plní energie.

Zaujíma vás viac?

Rezervujte si konzultáciu zdarma