Poznáte QiGong?

Toto taoistické cvičenie pochádza zo 7. storočia. Je mimoriadne vhodné pri liečbe Candidy.

Cvičenie je postavené na symboloch prírody a vedomostiach o dualite, ktorá tvorí našu Zem.

Dualita sa prejavuje v symbolike yin a yang. Túto dualitu môžeme vidieť úplne vo všetkom. Príkladom je napríklad striedanie svetla a tmy alebo tepla a zimy. Ak je vonku teplo, nie je zároveň i zima. Ak je vonku noc, nie je zároveň i deň. Jedno sa prelína v druhé. Slnko vytlačí mesiac, deň noc a zase naopak.

Na rovnakom princípe je postavené i toto cvičenie.

“Nemusíme čakať. Svoje životy môžeme zmeniť ihneď.”

Možno Vám to bude pripadať divné, ale funguje to..

Môžete sedieť, alebo stáť, čo Vám príde pohodlné. Cvičiť môžete i kdekoľvek mimo domov, napríklad pri cestovaní v doprave. Nikto to na Vás nepozná.

Nasmerujte svoju myseľ a sústredenie sa do brucha, na to, ako sa nádychom plní a výdychom vyprázdňuje. Toto dýchanie robte aspoň minútu.

Potom vedome prehĺtajte sliny tvoriace sa v ústach. Prehĺtanie zvedomíte tak, že budete prehĺtať trošku naviac.

Predstavujte si, že každé prehltnutie slín je bleskom a hromom, prenikajúcim do všetkých zákutí brucha. Predstavujte si, ako tento blesk presvieti úplne každé zákutie a silným zahrmením úplne zničí všetko, čo do brucha nepatrí. Každú jednu bunku kvasinky, ktorá sa tam premnožila.

Kvasinky sa považujú za tzv. yin-ové patogény, ukryté a zalezené a je potreba neustálej yang-ovej energie aby sa z brucha vyhnali. Blesk a hrom sú symbolom najviac yang úkazy v prírode a ich predstava toho docieli.

Ideálne je robiť toto cvičenie tak často, aby ste si naň zvykli a aby to šlo samé v každej možnej chvíli. Na začiatku 4 – 5x denne po dobu cca 10 minút.

Zaujíma vás viac?

Rezervujte si konzultáciu zdarma