Všade prítomný stres

Čo robíte pre to, aby ste sa vysporiadali zo stresom?

Veľa ľudí nerobí nič. Prežíva zo dňa na deň a poddáva sa novým a novým chorobám, ktoré vznikajú somatizáciou stresu. Takže naše psychické pochody začnú mať fyzické príznaky. Organizmus akoby sa nám snažil dať najavo, že už by sme konečne mali s tým stresom prestať.

No my, ako ľudia sme tvrdohlaví. Dobre vieme, že nedostatok spánku prináša únavu. Tak si dáme kávu. Jednu, dve, tri, šesť. Dúfajúc, že mávnutím čarovného prútiku proste nebudeme potrebovať spať, že si dáme zázračný liek, a ten nás vylieči.

“Nájdime spolu spontánny prejav života v nás.”

A čo si dať na ten stres?

Veľa z Vás už niekde čítalo, že v strese ľudské telo akoby vypínalo všetky nepotrebné činnosti tela. Napríklad trávenie. (Nie je prekvapujúce, že herci pred vystúpením zvracajú). Trávením to teda všetko asi začína. Človek sa nejakým spôsobom zablokuje. Stuhne. Či už zatína svaly pripravený na boj, alebo energeticky, vnútorne. Syčí ako papiňák, kým príde výbuch. Niekedy v podobe kriku na deti, ktoré za to nemôžu, niekedy sa ide vypustiť do fitka.

Somatizáciou vznikajú i ďalšie problémy ako chronická únava, bolesti rôzne po tele, stuhnutý krk, neurologické problémy, nespavosť, menštruačné problémy, bolesť brucha, pálenie žáhy, bolesť v bedrách, psychická rozkolísanosť…

Ja so stresom bojujem dvomi spôsobmi. Jeden je mentálny, kedy si pomáham harmonizovať svoje telo a myseľ a udržiavať si plynulý chod energie prostredníctvom hypnózy – riadenej meditácie. Každý, kto túto praktiku vyskúšal vie, že je to veľmi účinný spôsob, ako si vyčistiť hlavu a oddýchnuť si.

Druhý spôsob, ako si pomôcť pramení z byliniek a poznatkov východnej medicíny. Jednak sú to akupunktúrne body, ktoré nám dodajú spomenuté “vypustenie papiňáku” a naštartovanie plynulého chodu nášho tela, ale i bylinky, ktoré sú tisícročiami vyskúšané.

Chcete s Vašim stresom pomôcť? Neváhajte mi napísať.

Máte otázky?

Rezervujte si konzultáciu zdarma