Všade prítomná panika

Nie je to tak dávno, aby som si nespomenula, ako som panický atak zažívala niekoľkokrát denne. Ako sa mi podlamovali kolená, cítila som sa ako pozorovateľ vlastného tela, akoby som pozerala cez hmlu, každú chvíľu mi búšilo srdce a ja som sa dostávala do stavu, ktorý som nevedela nijak ovládať. Veľmi som sa bála, že odpadnem, že zomieram. Hambila som sa, že budem potrebovať cudziu pomoc niekde medzi ľuďmi, keď stratím vedomie. Bála som sa, že ma pri tom okradnú a že mi nikto nepomôže…

“Nájdime spolu spontánny prejav života v nás.”

Aký je môj život dnes?

Príbeh pokračoval tým, že som za obvodnou lekárkou chodila s tým, že mi je stále nevoľno, neviem sa sústrediť, že stále mám pocit, že odpadávam, cítim sa slabá, unavená, schudla som na 48 kg a neustále som trpela problémami s trávením. Čo som zjedla, hneď išlo von.

Moja doktorka mi napísala Neurol.

V tej chvíli som si hovorila, že tadiaľto cesta nevedie. V hlave mi šrotovalo, kto by mi tak mohol s mojím zdravotným stavom pomôcť? Spomenula som si na bývalú kolegyňu, ktorá mala chorého syna a navštevovala Tradičnú čínsku medicínu. Ani sa mi tam nechcelo volať, iba som im napísala email a vlastne som tam ani úplne nechcela ísť. A oni mi zavolali, že sa im uvoľnil termín a môžem prísť na druhý deň.

To čo som zažila ma veľmi prekvapilo!

Prvý krát v živote ma niekto vypočul. Zaujímal sa o môj zdravotný stav. Dokonca ho to neprekvapilo, na rozdiel odo mňa. I ho vedel pomenovať. Mala som pocit, že tohto človeka neobťažujem a on je tu pre mňa aby mi pomohol.

A pomohol. Nikdy som si Neurol nedala. Panické ataky úplne zmizli. Problémy s trávením sa tiež úplne vyliečili.

A ja som dnes vďačná za deň, kedy som sa rozhodla, že skúsim alternatívnu medicínu. Liečba trvala celé 4 roky a ja som sa počas tohto času naučila neskutočne veľa o svojom tele, zmenila som moje postoje, zrovnala som si psychiku, vrátila sa k meditáciám a hlavne, začala som robiť to, čo ma baví.

Ak sa chce človek zbaviť panických atakov, chce to hlavne trpezlivosť a podporu dobrého terapeuta. Chce to na sebe aktívne pracovať, systematicky, krôčik po krôčiku a veriť, že cesta na ktorú ste sa vydali, je ta správna cesta. Nemeniť ju a neopúšťať.

Potrebujete pomôcť? Neváhajte sa mi ozvať.

Máte otázky?

Rezervujte si konzultáciu zdarma