Bojíte sa, že v hypnóze prezradíte, čo nechcete?

Keď som Jarke v hypnotickom stave povedala: “Povec mi svoje meno”, musela som na odpoveď dosť dlho čakať. Nakoniec mi veľmi tichým, spomaleným a moc nezrozumiteľným hlasom predsa len odpovedala. Povedala mi presne tieto dve slová: “svoje meno”.

Bol to samozrejme experiment. Chcela som sa presvedčiť, ako bude reagovať. Keď mi však miesto “Jarka” povedala “svoje meno” pochopila som, že je to rozhovor vskutku náročný pre obe strany.

Keď sme sa pokúsili Jarku v hypnóze rozpohybovať, stačilo, aby sme jej povedali, aby spravila 1 krok, bolo to pre ňu náročné a nie vždy sa pohla, keď sme to chceli.

“Nájdime spolu spontánny prejav života v nás.”

V hypnóze sme vo svojom vnútri, kde je možné úplne všetko a kde nie sú absolútne žiadne zákony. A podnety z vonku sú pre nás na obtiaž.

Často sa mi stáva, že sa mi z hypnózy ani nechce prebudiť. Je mi tam krásne, dejú sa tam veci, ktoré sú príjemné, zažívam tam nádherný pocit ničoho a všetkého.

Hypnózu proste človek musí zažiť, aby vedel o čom píšem.

Rozhodne v hypnóze nespravíme nič, čo by bolo proti našim hodnotám a presvedčeniam. Spravíme či povieme iba to, čo my sami chceme. A pretože vnútorne nám ide čas úplne inak, tak i pohnutie prstu trvá v sksutočnosti veľmi dlho. Ešte dlhšie trvá, kým vydáme hlásku, nie tak slovo a už vôbec nemáme chuť formulovať racionálnu vetu.

To, čo vidíme vo filmoch a kúzelníckych predstaveniach nie je hypnóza, je to show, ktorá má za účel pobaviť ľudí. A pretože hypnóza je pre nás niečo nepoznané, nevieme bez vlastnej skúsenosti posúdiť, čo je klamstvo a čo pravda.

Chcete si hypnózu vyskúšať? Napíšte mi.

Máte otázky?

Rezervujte si konzultáciu zdarma