Isto ste už počuli o hypnóze alebo hypnoterapii, ale pravdepodobne nemáte s hypnózou skúsenosť. Chceli by ste si ju vyskúšať?

Ja som o hypnóze veľa čítala už od detstva ale skutočne som sa k nej dostala až po stretnutí môjho lektora, profesora Michela Vinogradoffa.

Trochu som sa bála, po tom, čo som v televízii videla niekoľko filmov, ako hypnotizér môže ovládať iných ľudí, ale zistila som, že to nie je vôbec pravda a môj pohľad na hypnózu je veľmi skreslený.

Ja hypnózu prežívam ako veľmi príjemný stav, kedy sa moje telo spojí s mojím nevedomím (možná i s kolektívnym nevedomím alebo možná s novovedomím) a ja sa cítim úplne uvoľnená, bez ťažoby tela a fyzickej bolesti, mám pocit úplného odpútania, akoby som mohla i lietať. Často mi to pripadá, že je to ako sen, ktorý môžem sama ovládať a privodiť si zážitky a pocity, ktoré chcem.

Počas hypnózy viem, že môžem kedykoľvek otvoriť oči a prebrať sa, viem, že môžem mojou mysľou utiecť kdekoľvek chcem, viem, že môžem spraviť čo chcem.

Keď ma nebaví to, čo mi hypnotizér hovorí za príbeh, počúvam ho jedným uchom a druhým si tvorím vlastný. Po chvíli úplne zabudnem na tvorenie príbehu a oba sa mi spoja. Ja vtedy už len relaxujem a oddávam sa metaforám, ktoré ku mne prichádzajú.

Pri prebúdzaní z hypnózy vždy prežívam šok. Jednak mám úplne inú predstavu o čase. Mám pocit, že to bolo iba pár minút, ale v skutočnosti prešla hodina. Zároveň sa vraciam do svojho tela a to sa mi nechce, pretože mi je dobre. Akonáhle mi však povie terapeut, že mám otvoriť oči, vždy tak spravím. A ak by sa to náhodou nepodarilo, tak by som jednoducho zaspala a zobudila sa až sa vyspím. Ešte nikdy nikto v hypnóze neuviazol.

Nasledujúce dni čerpám z tohto jedinečného zážitku a sledujem, čo sa mi v živote mení. Niekedy je to postoj, niekedy sa objaví AHA moment, niekedy emócia, niekedy sa život zmení úplne naruby.

Chcete si hypnózu vyskúšať? Napíšte mi.

Photo by Ron Lach on Pexels.com

Rezervácia termínu sedenia:

Objednávka:

1 online sedenie Taoistická hypnóza

v cene 70 EUR

Objednávka:

3 online sedenia Taoistická hypnóza

v cene 196 Eur (Ušetríte 14 Eur)

Máte otázky? Neváhajte mi napísať?

Kto Ťa bude sprevádzať?

Už na základnej škole som sa zaoberala meditáciou, čítala Junga i Ericksona a experimentálnu psychológiu. Vždy ma to ťahalo k premýšľaniu o dlhovekosti, zmysle života a k prepojeniu neba so zemou. Dnes mám pocit, že môžem moje nadobudnuté znalosti pospájať s východným pohľadom na život.

Moje vzdelanie:

  • Mudr. Michel Vinogradoff – Hypnóza a Taoizmus
  • 1. škola tradiční čínské medicíny
  • TCM Bohemia Institut (dietetika, fytoterapia, akupunktura, bankovanie)
  • The Chinese University of Hong Kong – Každodenné využitie Čínskej medicíny
  • Akreditovaný certifikát z koučingu (ICF) – Brain-based Coaching

Rating: 5 out of 5.

Roky som trpela nespavosťou, vždy ma v posteli prepadala nervozita a úzkosť. Niekedy som sa bála zaspať, niekedy som pred spánkom stále rozmýšľala, plánovala čo kedy spravím, prehrávala si všetky zážitky, čo sa mi prihodili. Po 3 sedeniach hypnózy som sa veľmi uzemnila a ukľudnila. Začala som praktikovať autohypnózu a veľmi mi to pomáha.

Veronika

Rating: 5 out of 5.

Dlhé roky som bojovala so spánkom. Bež práškov som nevedela zaspať, v noci sa mi snívali divoké sny a ráno som sa budila akoby ma niekto zbil. Vôbec som si v spánku neoddýchla. Po práškoch sa mi zla vstávalo, ale bez nich som mala problém zaspať. Po tom, čo som prestala pozerať televíziu hodinu pred spánkom, pozerať do mobilu a začala užívať bylinky, všetko sa úplne zmenilo. Zaspávam rýchlo a budím sa plná energie.

Henrieta