Môže hypnóza v 1 sedením pomôcť prestať fajčiť?

Najkomplexnejšia štúdia o metódach odvykania, uvedená v New Scientist Magazine, zistila, že „hypnoterapia má väčšiu úspešnosť ako ktorákoľvek iná metóda pri pomoci ľuďom prestať fajčiť “. 

Ako je možné, že môžeme prestať s hypnózou počas jediného sedenia, keď iné metódy môžu trvať týždne alebo dokonca mesiace?

Fajčenie, ako všetky návyky, je riadené nevedomou časťou mysle. Hypnóza nám pomáha dostať sa do stavu REM a práve v tomto stave je podvedomá myseľ otvorenejšia novým nápadom. Keď je podvedomie hypnózou preprogramované, nemusíme sa snažiť nefajčiť, pretože chuť na cigaretu už neexistuje.

Možno ste fajčili, aby vám cigarety pomohli:

  • zmierniť stres, nudu alebo nepríjemné emócie
  • cítiť sa sebavedomejšie a zapadnúť medzi svojich priateľov
  • lepšie sa sústrediť
  • kontrolovať svoju váhu čiže fajčiť namiesto jedenia

“Nájdime spolu spontánny prejav života v nás.”

V hypnóze sme vo svojom vnútri, kde je možné úplne všetko a kde nie sú absolútne žiadne zákony a iba my sme pánmi tohto priestoru. Nie hypnotizér, ale my.

V stave hypnózy si vytvárame nové – zdravé návyky. Preprogramovávame si myseľ, aby sme zažívali to, čo chceme i bez pomoci cigarety.

Je fajčenie fyzická závislosť?

Človek najčastejšie fajčí zo zvyku, ako podmienená reakcia na niečo. Bez premýšľania si automaticky zapaľuje, reaguje na podnet. Fajčenie je psychologický návyk vyvolaný určitým podnetom. Nie je to závislosť na nikotíne, ktorá nás donúti si zapáliť.

Hypnóza na odvykanie od fajčenia funguje na základe prelomenia negatívneho správania a vzorcov myslenia spojených s fajčením. Práve tieto negatívne myšlienky a správanie často bránia ľuďom úspešne s fajčením skončiť.

Keď sa človek rozhodne prestať fajčiť, kľúčovým aspektom je opustiť rutinu a zmeniť pohľad na cigarety. Zbaviť sa závislosti je výzva; nebude to ľahké, najmä ak je to celoživotný zvyk a zmeniť spôsob, akým o niečom premýšľame, môže byť ťažké.

Hypnoterapia sa zameriava na túto zmenu. Hypnoterapeut vás podporí a prevedie zmenou, už nie ste sami, kto sa snaží prestať. Z tohto dôvodu sa hypnoterapia rýchlo stáva jednou z najpopulárnejších foriem liečby.

Keď uvažujete o hypnóze prvá vec, ktorú musíte urobiť, je uistiť sa, že ste pripravení a rozhodli ste sa prestať fajčiť pre seba. 

Hypnoterapia pre skoncovanie s fajčením je najúčinnejšia, keď naozaj chcete prestať a ste odhodlaní uspieť.

Aby sa úspech znásobil, je nevyhnutné na sebe pracovať a vo voľnom čase sa oddať autohypnóze. To Vám pomôže, ak sa objaví spúšťač chuti na cigaretu, aby ste sa so situáciou vedeli vyrovnať.

Mnohým ľuďom na prekonanie zlozvyku postačí hypnoterapia, zatiaľ čo iní radšej kombinujú liečbu s NRT (nikotínová substitučná terapia) alebo liekmi. Samozrejme, každý sme iní a čo môže fungovať na jedného, ​​nemusí fungovať na všetkých. Preskúmaním všetkých možností by ste mali byť schopní nájsť vhodnú a účinnú liečbu. 

Je dôležité si uvedomiť, že hypnoterapia nie je rýchlym riešením. Zatiaľ čo niektorým ľuďom stačí jedno sedenie na to, aby prestali fajčiť (alebo pokračovali v ceste osamote), iným môžu prospieť následné stretnutia. Hlavne, ak sa jedná o fajčenie z dôvodu prekonania strachu, traumy alebo inej veci, ktorú je potrebné spracovať ako prvú a až potom sa zamerať na skoncovanie s fajčením.

Konečným cieľom hypnózy je umožniť Vám prevziať kontrolu nad svojou závislosťou a zlepšiť svoje zdravie.

Chcete si hypnózu vyskúšať? Napíšte mi.

Máte otázky?

Rezervujte si konzultáciu zdarma