Je povlak na jazyku prejav nemoci?

Veľmi často sa stávam s prianím ľudí, aby na jazyku nemali absolútne žiaden povlak. Preto si jazyk denne čistia, aby dali z jazyka všetko zlé preč. Často sa hambia, že majú na jazyku povlak aj keď sa o jazyk veľmi starajú.

Čo signalizuje povlak na jazyku?

Východný pohľad na jazyk hovorí, že povlak na jazyku môže mať rôznu farbu, rôzne miesto a rôznu hrúbku.

Preto sa nedá jednoznačne povedať, že jazyk s povlakom je zdravý.

Dá sa ale povedať, že ak prirodzene na jazyku žiaden povlak nemáte, bojuje Vaše telo s nemocou. (Alebo čoskoro bude) Jazyk nám chorobný stav nášho tela môže ukázať i pol roka predtým, ako sa samotná nemoc prejaví.

“Nájdime spolu spontánny prejav života v nás.”

U jazyku neposudzujeme iba povlak, ale i farbu samotného jazyka pod povlakom, farbu po stranách, priechodnosť a farbu žíl pod jazykom a i rôzne trhliny, čiary, pukliny a otlačky zubov.

Ako vyzerá zdravý jazyk?

Zdravý jazyk je ružovej farby, s jemným bielym povlakom bez výpadkov. Neobsahuje žiadne trhliny, čiary ani výpadky povlaku. Nie je suchý ani mastný. Nie je strnulý, opuchnutý, ani tenký ani hrubý, ani krátky ani dlhý. Proste tak akurát.

Akonáhle má jazyk otlačky zubov po stranách, znamená to, že telo má problém s transformáciou vody. Čiže je príliš vlhké.

Keď pozorujeme, že okraje jazyka sú oranžovej farby, tak prežívame v živote veľa stresu a je potreba sa viac zamerať na skľudnenie a rozhýbanie našej vnútornej energie.

Niekedy sa objaví na jazyku pozdĺžna ryha, ktorý môže a nemusí niečo signalizovať. Niekedy je vrodená.

Chcete vedieť, ci je Váš jazyk zdravý? Pošlite mi jeho fotku na WhatsApp a ja Vám napíšem, na čo si dať pozor a akú potravinu do jedálničku zaradiť.

Máte otázky?

Rezervujte si konzultáciu zdarma