Ako si pomôcť pri oparoch?

Opar alebo herpes je infekčné ochorenie spôsobené herpetikcým vírusom. Vyskytuje sa v 2 formách, ako Herpes virus simplex a Herpes virus zoster. Herpes virus simplex má 2 poddruhy HSV–1 a HSV–2. HSV-1 sa prejavuje na hornej polovici tela.

Akú mám skúsenosť ja?

Ja oparom trpím už od detstva. Najčastejšie sa mi prejavil na konci prechladnutia v oblasti nosu. Napríklad môj brat mával opary vždy pri zmene počasia, hlavne na perách.

Teraz v dospelosti sa mi opar najčastejšie vyskytne ak mám veľa stresu, alebo som chorá. Či už je to chrípka, nádcha alebo Covid, najčastejšie na konci onemocnenia sa ukáže opar na perách, niekedy v okolí nosnej dierky.

“Nájdime spolu spontánny prejav života v nás.”

Ako si rýchlo pomôcť?

Ak ma prekvapí vplyvom stresu, kedy ho vlastne nečakám, pozorujem, že som večer veľmi nervózna, mávam zimnicu, zle sa mi spí a ráno sa zobudím s opuchnutou perou a s nepríjemným pocitom, kedy ma vznikajúci opar páli, svrbí aj bolí v jednom.

Prvé, čo spravím je, že si nasadím Okutovku pestrú (Coriolus). Osobne mám vynikajúcu skúsenosť s MRL Coriolus vo forme prášku alebo tabliet.

Druhá vec, po ktorej hneď skočím je konopný krém na opary. Konkrétne som si obľúbila CutisHelp OPAREN. Síce vôňa veľmi pripomína ocot a pri mazaní v oblasti nosa je veľmi nepríjemná, ale na perách to toľko nevadí.

Keď sa mi opar prejaví, automaticky zvýšim príjem rybieho oleja (konkrétne užívam Omega-3: DHA-500)

S týmito pomocníkmi mi opar trvá presne 1 deň a 1 noc. Ďalší deň už prebieha hojenie a do 3 dní mám pery úplne vyliečené.

Čo používate na opary vy a ako dlho vám trvá liečba?

Ak s oparom bojujete často, neváhajte mi napísať. Nájdeme spoločne spôsob, ako posilniť telo, aby sa prejavoval čo najmenej.

Máte otázky?

Rezervujte si 20 minútovú konzultáciu zDARma