• Zhypnotizovala ma kniha

  Koľkokrát za deň sa dostanem do hypnózy? A je to nebezpečné? Často sa stretávam s rôznymi názormi, ako je hypnóza nebezpečná a čo všetko sa môže stať, keď sa niekto nechá zhypnotizovať. Samozrejme, je to podložené rôznymi videami, kedy vidíme zhypnotizovaných dobrovoľníkov pobehovať po javisku a tváriť sa ako kura, alebo zhypnotizovaný človek vylúpi banku.Continue reading “Zhypnotizovala ma kniha”

  Read more

 • Liek na všetko okrem smrti

  Pozrime sa na bylinu známu ako Hei Zhi Ma Olej z nej sa našiel už v hrobke faraóna Tutanchamóna (cca 3.300 pred naším letopočtom). V arabských kultúrach ho nazývajú “semeno požehnania”. Islamský prorok Mohamed prehlásil, že sa jedná o liek na všetky choroby okrem smrti. Taktiež sa využíva v Ajurvéde a Tradičnej čínskej medicíne. BavímeContinue reading “Liek na všetko okrem smrti”

  Read more

 • Moxa

  Moxa

  Ako nám pomáha moxovanie? Moxovanie je šamanská technika, ktorá sa využívala ešte pred dynastiou Han. Šamani používali oheň pri rituáloch vydymovania a kauterizácii. Pálili bylinu – palinu (artemisia), ktorú považovali za zázračnú, lebo jej teplo a dym vyháňali démonov spôsobujúcich nemoci. Na zapaľovanie ohňa používali slnečné zrkadielka a verili, že oheň zo slnka je životodarnýContinue reading “Moxa”

  Read more

 • Herpes

  Herpes

  Ako si pomôcť pri oparoch? Opar alebo herpes je infekčné ochorenie spôsobené herpetikcým vírusom. Vyskytuje sa v 2 formách, ako Herpes virus simplex a Herpes virus zoster. Herpes virus simplex má 2 poddruhy HSV–1 a HSV–2. HSV-1 sa prejavuje na hornej polovici tela. Akú mám skúsenosť ja? Ja oparom trpím už od detstva. Najčastejšie saContinue reading “Herpes”

  Read more

 • Prestaňte fajčiť s hypnózou

  Môže mi hypnóza pomôcť, ak chcem prestať fajčiť? Najkomplexnejšia štúdia o metódach odvykania, uvedená v New Scientist Magazine, zistila, že „hypnoterapia má väčšiu úspešnosť ako ktorákoľvek iná metóda pri pomoci ľuďom prestať fajčiť “.  Prečo hypnóza funguje tak rýchlo keď iné metódy môžu trvať týždne alebo dokonca mesiace? Fajčenie, ako všetky návyky, je riadené nevedomou časťou mysle. Hypnóza nám pomáhaContinue reading “Prestaňte fajčiť s hypnózou”

  Read more

 • Zdravý jazyk

  Zdravý jazyk

  Je povlak na jazyku prejav nemoci? Veľmi často sa stávam s prianím ľudí, aby na jazyku nemali absolútne žiaden povlak. Preto si jazyk denne čistia, aby dali z jazyka všetko zlé preč. Často sa hambia, že majú na jazyku povlak aj keď sa o jazyk veľmi starajú. Čo signalizuje povlak na jazyku? Východný pohľad naContinue reading “Zdravý jazyk”

  Read more

 • Poslanie HARMONIZÉR

  Poslanie HARMONIZÉR

  Prečo je potreba harmonizovať? Centrum pre kontrolu nemocí odhaduje, že 85% nemocí je spôsobených emočným stresom. Každá stresová situácia, veľká i malá, sa ukladá ako nerovnováha. Nerovnováha potom pôsobí ako spúšťač emócií ako je hnev, smútok, strach, frustrácia a ďalej prerastá v paniku či depresiu. Čo môžeme robiť, ak cítime úzkosť? Treba si uvedomiť, žeContinue reading “Poslanie HARMONIZÉR”

  Read more

 • Môže mi hypnóza pomôcť prestať fajčiť?

  Môže hypnóza v 1 sedením pomôcť prestať fajčiť? Najkomplexnejšia štúdia o metódach odvykania, uvedená v New Scientist Magazine, zistila, že „hypnoterapia má väčšiu úspešnosť ako ktorákoľvek iná metóda pri pomoci ľuďom prestať fajčiť “.  Ako je možné, že môžeme prestať s hypnózou počas jediného sedenia, keď iné metódy môžu trvať týždne alebo dokonca mesiace? Fajčenie, ako všetky návyky, jeContinue reading “Môže mi hypnóza pomôcť prestať fajčiť?”

  Read more

 • Riziká online hypnózy

  Riziká online hypnózy

  Aké sú riziká online hypnózy? Ľudia si často predstavujú hypnózu ako nejaký para normálny stav. Myslia si, že hypnóza je niečo výnimočné, často si myslia, že hypnotizér má nad človekom moc a môže mu čokoľvek prikázať spraviť. Dokonca som sa stretla s obavou, že hypnóza môže spôsobiť kolaps, kedy človek potrebuje prvú pomoc. Prvé, čoContinue reading “Riziká online hypnózy”

  Read more

 • Skúsenosti s hypnózou

  Skúsenosti s hypnózou

  Isto ste už počuli o hypnóze alebo hypnoterapii, ale pravdepodobne nemáte s hypnózou skúsenosť. Chceli by ste si ju vyskúšať? Ja som o hypnóze veľa čítala už od detstva ale skutočne som sa k nej dostala až po stretnutí môjho lektora, profesora Michela Vinogradoffa. Trochu som sa bála, po tom, čo som v televízii videlaContinue reading “Skúsenosti s hypnózou”

  Read more