Ženy držia spolu

V minulosti sa ženy spolu stretávali oveľa častejšie. Pomáhali si s deťmi, radili si, zdôverovali sa navzájom, spievali spolu piesne, plakali i sa smiali. Dnes je doba iná.

Chodia za mnou ženy, ktoré majú tajomstvá. A tie tajomstvá ich ťažia natoľko, že pod ich tiahou už nemôžu ďalej.

Čo sa deje s telom pod tiahou?

Energia v našom tele potrebuje prúdiť. Ale akonáhle v sebe niečo dusíme, tak naše telo začne tuhnúť a energia začína stagnovať.

Tiež máte zablokovaný krk? Zatuhnuté trapézy?

Keď sme v strese, tak nevieme dobre uvoľniť ramená. Stále ich máme napnuté, zdvihnuté a tak svaly tuhnú a vzniká bolesť. Bolesť = blokáda. Telo je neustále v tenzii, v strese. Potom si to odnáša náš žalúdok, trávenie. Niekomu da nedá dobre dýchať, stále akoby sa dusil, niekto má pocit, že má kameň v žalúdku, niekto sa cíti neustále myšlienkami niekde mimo. Akoby človek ani nechcel žiť vo svojom tele. Prichádzajú derealizáce, úzkosti.

Najčastejšie za mnou chodia ženy, ktoré majú problém s otehotnením. Ten strach, stres, čo prežívajú, pocit vlastného zlyhania, nádej, že hádam teraz sa to už konečne podarí. A to sklamanie, ktoré prichádza, keď ani asistovaná reprodukcia si nevie rady. Posledná nádej v darcoch vajíčok, posledné peniaze, ktoré sú často zaťažené ťarchou pôžičky. Pôžičky na miminko a splnenie si životného poslania byť mamou.

Ženy, ktoré už ani nemôžu svojej rodine prezradiť, že sa to stále nepodarilo. Nehovoria o tom už ani kamarátkam, aby sa necítili menejcenne.

Čo pre vás môžem spraviť ja?

Najčastejšie prvé sedenie prebieha v duchu zhodenia všetkých tých ťažkých emócií a vyslobodenia sa spod ťarchy tajomstva. Na prvom sedení sa často sústredím na relaxáciu a uvoľnenie. Pretože to je to, čo je najviac v tejto chvíli potrebné. Ak má byť nejaká žena maminou, nemôže byť vyčerpaná, vystresovaná, na pokraji depresie.

Druhé sedenie býva v duchu získania nadhľadu. Skúmania krás života, otvárania skrytých komnát, kde sa nachádza láska, porozumenie, sebahodnota, starostlivosť, záujem. Odľahčenie.

Pretože čím viac lpíme na niečom, tým ťažšie sa nám toho darí dosiahnuť.

Tretie sedenie je v duchu podpory, liečby vnútorného dieťaťa, vrátenie sa do detstva, kde sa nachádza objatie, bezpečie, teplá náruč rodičov, bezpodmienečná láska a otvorená myseľ pre všetko nové.

Snažím sa týmto ženám ukázať cestu sama k sebe, k radosti a ľahkosti. A to všetko za pomoci navodenia stavu hlbokého spojenia srdca a mysle, niekde vo vnútri na úrovni komunikácie našich duší. V stave hlbokého uvoľnenia, meditácie či Taoistickej hypnózy.

Neváhajte sa mi ozvať, ak potrebujete odľahčiť a zrelaxovať.

Návod na energetickú ochranu

Photo by Anete Lusina on Pexels.com

Tiež sa vám stáva, že máte pocit, akoby vás niektorí ľudia vysávali?

či už sa jedná o nepríjemného kolegu s ktorým musíte pracovať alebo pracovníčku na úrade, niekedy počas dňa stretáme ľudí, ktorí akoby boli paraziti. Máte pocit, že nám odoberajú našu energiu a parazitujú na našej dobrej nálade.

Potom prídu pocity únavy, nervozity, nesústredenosti, proste sa po kontakte s takýmito osobami necítite dobre.

Príčina môže byť, že tieto osoby vibrujú na iných frekvenciách ako my a nám niečo chýba, aby do nášho energetického poľa nevstupovali.

Ako si vytvoriť ochranný štít, aby sme sa celý deň cítili plní energie?

Nájdite si tiché miesto, či už v kúpeľni alebo v aute, proste niekde, kde sa budete môcť pár minút sústrediť a nikto vás nebude rušiť.

Zatvorte oči a zhlboka sa 3x pomaly nadýchnite a vydýchnite. Sledujte pri tom svoj dych a dovoľte si, aby všetko napätie odišlo, rovnako ako všetky rušivé emócie. Opakujte toľko krát, kým sa budete cítiť uvoľnene.

Rukou okolo seba nakreslite pomyselný kruh, predpažte a spravte pohyb rukou, akoby ste sa chceli zahaliť do bubliny. (Stačí si tento pohyb vizualizovať.)

Predstavte si okolo seba ochranný štít. Môže to byť priehľadná energetická sféra, alebo iný symbol, ktorý pre vás reprezentuje silnú ochranu. Môžete si predstaviť, akoby ste boli v ochrannom vajíčku alebo bubline.

Teraz naplňte svoju “bublinu” pozitívnou energiou: predstavte si, že z jadra Zeme do vášho energetického štítu stúpa svetelná energia. Čistá, silná, plná lásky a ochrany. Predstavujte si, ako táto energia naplňuje priestor okolo vás.

Teraz vyslovte ochrannú mantru:

Som chránený/á a bezpečný/á pred všetkými negatívnymi vplyvmi a moja energia je absolútne neporušiteľná a odolná voči všetkým negatívnym silám.”

Vnímajte tieto slová a preciťujte, ako sa stávajú súčasťou vašej energetickej ochrany.

Teraz je dôležité upevniť svoju ochranu pomocou svojej vôle. Vnímajte, ako vaša vôľa napĺňa štít silou a pevnosťou.

Mysli si: “Svojou vôľou potvrdzujem a upevňujem svoju energetickú ochranu. Som nedotknuteľný/á voči všetkým negatívnym vplyvom.”

Na záver poďakujte za ochranu.

Je dôležité pravidelne obnovovať svoju energetickú ochranu. Môžete to robiť denne alebo vtedy, keď cítite, že potrebujete posilniť svoju ochranu.

Dôležité je mať dôveru vo svoju energetickú ochranu. Ak sa objavia negatívne situácie alebo negatívne pocity či myšlienky, vráťte sa k svojmu ochrannému štítu a posilnite ho svojou vôľou a pozitívnymi myšlienkami.

Toto je základný návod na vytvorenie energetickej ochrany. Je dôležité si uvedomiť, že energetická ochrana je individuálna a každý môže mať svoje vlastné preferencie a spôsob vytvárania ochrany. Dôležité je spojiť sa so svojou vnútornou silou, dôverovať svojim schopnostiam a nájsť spôsob, ktorý pre vás najlepšie funguje.

Zhypnotizovala ma kniha

Koľkokrát za deň sa dostanem do hypnózy? A je to nebezpečné?

Často sa stretávam s rôznymi názormi, ako je hypnóza nebezpečná a čo všetko sa môže stať, keď sa niekto nechá zhypnotizovať. Samozrejme, je to podložené rôznymi videami, kedy vidíme zhypnotizovaných dobrovoľníkov pobehovať po javisku a tváriť sa ako kura, alebo zhypnotizovaný človek vylúpi banku.

Áno, existujú rôzne sugescie, ktoré by som mohla počas hypnózy použiť a ak by som mala to šťastie, tak by si možná klient nepamätal, čo som mu hovorila..

Keď som sa hypnózu učila, čo bol polročný výcvik s Mudr. Vinogradoffom z Francúzska a neskôr semináre od sláveného hypnoterapeuta Barry Neale a Dan Jones, ktorý i napriek autizmu dokáže viesť úžasné kurzy a vydáva desiatky kníh, zažila som, že pri skupinovej hypnóze, kedy bol hypnotizérom vydaný pokyn, aby sme si pri zazvonení zvončeku postavili, z 90 ľudí vstali dvaja. Obaja vedeli, že to bol pokyn z hypnózy a obaja vstali, pretože chceli, nie preto, že im to niekto prikázal. My ostatní sme sa zhodli na tom, že si pamätáme, že sme mali vstať, ale prečo by sme to robili?

Zhypnotizovala ma kniha!

Presne tak, ako píšem. Čítala som obľúbenú knihu, sedela som v metre a tak som sa vžila do deja, že som úplne zabudla vystúpiť na svojej zastávke. Bola som totižto v hypnóze a vôbec som nevnímala okolie.

Tak isto sa mi stalo, že som cestovala na dovolenku. A ako som tak sedela v aute, vstúpila som do svojho vnútorného sveta a premýšľala som o tom, čo budem robiť až dorazíme k moru a ani neviem ako, a zrazu mi ušli 3 hodiny a my sme boli na mieste. Bola som v tom čase v hypnóze a vôbec som nevnímala cestu.

V práci som sa tak zažrala do úkolu, že som chytila flow a úplne som stratila pojem o čase. Išlo mi to tak od ruky a tak strašne ma to bavilo, že som si ani nevšimla, že sa vonku zotmelo a je čas ísť domov. Bola som totižto v hypnóze a pracovala som v tranze.

Pustila som si riadenú meditáciu, pretože som vedela, že mám hodinu času. Postupne som sa uvoľnila, počúvala slová a príbeh v meditácii, a bola som tak spojená so svojim vnútorným svetom, že som zažívala rozhovory so svojím vnútorným ja a cestovala v čase. Ani si nevybavujem, čo sa v tej meditácii hovorilo, až keď som počula, že mám otvoriť oči, prebrala som sa z tohto príjemného stavu relaxácie. Bola som vlastne v hypnóze.

Toto všetko sú príklady, kedy denno denne upadáme do hypnózy. Kedykoľvek môžeme tento stav prerušiť, ale cítime sa tak vtiahnutí do deja, že si to ani neuvedomujeme a čo naviac, je nám v tom stave dobre.

Liek na všetko okrem smrti

Pozrime sa na bylinu známu ako Hei Zhi Ma

Olej z nej sa našiel už v hrobke faraóna Tutanchamóna (cca 3.300 pred naším letopočtom). V arabských kultúrach ho nazývajú “semeno požehnania”. Islamský prorok Mohamed prehlásil, že sa jedná o liek na všetky choroby okrem smrti. Taktiež sa využíva v Ajurvéde a Tradičnej čínskej medicíne. Bavíme sa o čiernom sezame.

My bylinkári na huby, byliny či potravu pozeráme podľa charakteristiky chuti, povahy a tropizmu. V tomto prípade má čierny sezam sladkú chuť (horkú, kyslú a zadrhávajúcu). Povahu vyrovnanú (mierne chladnú, teplú, slabú, netoxickú, jin v jangu). Tropizmus má k primárne k energetickej dráhe pečene (jater) a ľadvín (+ pľúca, slezina a tlsté črevo)

Čo nám z toho plynie?

Účinkami doplňuje esenciu a krv + zvlhčuje suché a vyhladzuje črevá.

Padanie vlasov je jedným z častých dôsledkov prázdnoty krvi, kedy krv už nedokáže vlasy vyživiť, preto vysychajú a vypadávajú. Taktiež podporuje tvorbu materského mlieka. Môže sa konzumovať opražený a trošku osolený. Ďalej bol sezam využívaný na liečbu bolesti hlavy, kašľu, bolesti brucha, astmy, reumatizmu a ďalších.

Dlhodobé užívanie prináša ľahké a nestarnúce telo.

Naopak nevhodný je, ak má človek oslabené trávenie, čo sa prejavuje riedkou stolicou a studenými nohami, rukami (či nosom)

Ako sa na čierny sezam pozerá západná medicína?

Bolo zistené, že semeno a jeho olej či rôzne extrakty a aktívne zložky zahrnujú imunitnú stimuláciu, protizápalové, hypoglykemické, antihypertenzné, antiastmatická, antimikrobiálne, antiparazitické, antioxidačné a protirakovinové účinky.

Čierny sezam vie pomôcť pri dabete 2. typu, infekcii Helicobacter Pylori, epilepsii, vysokom krvnom tlaku, zápaloch mandlí, rakovine hrubého čreva, ale i v prípade ožiarenia chemickými zbraňami. Čierny sezam vie pomôcť i liečbe závislosti od opiátov alebo pri liečbe Staphylococcus aureus.

Ako môžeme sezam užívať?

Ja sezam osmažím nasucho na panvici a pridám štipku soli. Takto opražený sezam skladujem v sklenenom pohári a pridávam si ho do raňajkovej kaše, alebo posypem chleba.

Dajú sa vyrobiť i sezamové guličky jednoduchým rozmixovaním goji, medu a čierneho sezamu. Potom sa z hmoty modelujú malé guličky, ktoré sa denne jedia.

Zdroj: Americký žurnál čínské medicínyLet. 39, č. 06, str. 1075-1091 (2011

Chcete svojmu telu pomôcť naštartovať samoliečebné procesy za pomoci bylín či húb? Napíšte mi.

Rezervácia termínu sedenia:

Objednávka:

(online) konzultácia bylinnej terapie (60-90 minút)

v cene 70 EUR

Máte otázky? Neváhajte mi napísať?

Kto Ťa bude sprevádzať?

Už na základnej škole som sa zaoberala meditáciou, čítala Junga i Ericksona a experimentálnu psychológiu. Vždy ma to ťahalo k premýšľaniu o dlhovekosti, zmysle života a k prepojeniu neba so zemou. Dnes mám pocit, že môžem moje nadobudnuté znalosti pospájať s východným pohľadom na život.

Výber z môjho vzdelania:

  • Mudr. Michel Vinogradoff – Hypnóza a Taoizmus
  • 1. škola tradiční čínské medicíny (dietetika, fytoterapia, akupunktúra, bankovanie)
  • The Chinese University of Hong Kong – Každodenné využitie Čínskej medicíny
  • Akreditovaný certifikát z koučingu (ICF) – Brain-based Coaching

Rating: 5 out of 5.

Dlho som trpela na gynekologické zápaly. Nikto mi nevedel povedať z čoho vznikajú. Až po bylinkách sa moje telo zrovnalo a zápalov som sa zbavila. Zrovnal sa mi cyklus a konečne sa mi podarilo otehotnieť.

Mirka

Rating: 5 out of 5.

Mal som pocit, že môj život úplne stratil zmysel. Cítil som sa strašne vyčerpaný, nič ma netešilo. Absolvoval som sedenie hypnózy, užíval som huby a začal som pravidelne meditovať a chodiť na prechádzky. Som rád, že som svoj stav podchytil včas a dnes sa už novu usmievam.

Jaroslav

Moxa

Ako nám pomáha moxovanie?

Moxovanie je šamanská technika, ktorá sa využívala ešte pred dynastiou Han. Šamani používali oheň pri rituáloch vydymovania a kauterizácii. Pálili bylinu – palinu (artemisia), ktorú považovali za zázračnú, lebo jej teplo a dym vyháňali démonov spôsobujúcich nemoci. Na zapaľovanie ohňa používali slnečné zrkadielka a verili, že oheň zo slnka je životodarný zdroj tepla. Túto praktiku ovládal šaman, ktorý viedol nebeskú energiu slnka do pozemskej energie rastliny a tým sa rastlina spaľovala. Verilo sa, že tento proces môže vyhnať škodlivých duchov a tým sa človek uzdraví.

Ako je to s moxou v skutočnosti?

Moxovanie sa používa k liečeniu rôznych porúch ako je napríklad dysmenorea, zápcha, prostaitida, chronický únavový syndrom, osteoartróza, bolesti v dolnej časti chrbáta, periferná neuropatia a mnohé ďalšie.

Ukázalo sa, že moxovanie inhiboalo expresiu proteínu a mRNA NF – kB, ale indukovalo expresiu proteinu a mRNA Nrf2 v sedaciom nerve. Moxovanie obnovilo rovnováu medzi NF-kB a Nrf2. Nervový zápal bol teda zmiernený reguláciou interleukinových faktorov. Je to protizápalový účinok, ktorý odpovedá za jeho použitie pri liečbe všetkých druhov bolesti a zápalu, ako sú vyššie menované špecifické stavy, vrátane perifernej neuropatie.

Moxovanie má podľa východnej medicíny zahrievací účinok, čo znamená stimuláciu krvného obehu a zároveň zníženie zápalu a vyháňa patogény z tela

My sme sa v dnešnej dobe už naučili, že nemoc nespôsobuje démon.

“Nájdime spolu spontánny prejav života v nás.”

Ako moxu používam ja?

.Ja preferujem moxovanie na zázvore alebo cesnaku, prípadne zahrievanie pokožky moxovacím doutníkom. Obe techniky sú absolútne bezbolestné. Pokožku príjemne prehrievajú. Moxovať sa samozrejme dá i na soli alebo bylinách, či priamo na pokožke.

Štúdie naznačujú, že moxovanie môže posilňovať imunitu. Ja tomu verím, a pravidelne moxujem bod ST36, čo mi pomáha hlavne v zimnom období prekonať toto chladné obdobie bez nemoci a v pozitívnom duchu. Najčastejšie to robím v období od mesiaca v nove a potom nasledujúcich 8 dní.

Keď som moxu skúšala prvý krát, tak som si vybrala bod KI3 na dráhe ľadvín. Dočítala som sa totižto, že je skvelý na doplnenie energie a ja som sa vtedy cítila veľmi unavená. Bolo asi 9 hodín večer, takmer som pri moxovaní zaspávala a celý čas som si hovorila, ako to doplnenie energie nefunguje. Po skončení procedúry som vybrala umývačku riadu, znovu ju naložila, poumývala podlahu v celom byte, prezliekla posteľnú bielizeň, umyla kúpeľňu… Po niekoľkých hodinách upratovania som si uvedomila, že to skutočne zafungovalo

Zdroj: https://www.gavinpublishers.com/article/view/the-case-for-moxibustion-for-painful-syndromes:-history-principles-and-rationale?fbclid=IwAR1YWVZ6D4R8f-KGpCl__S6HSa4nHaS1Lbp4bnbeZvAPPhew7JxZYk_DRZk

Ak máte chuť moxu vyskúšať, dajte mi vedieť:

Máte otázky?

Rezervujte si 20 minútovú konzultáciu zDARma