Zhypnotizovala ma kniha

Koľkokrát za deň sa dostanem do hypnózy? A je to nebezpečné?

Často sa stretávam s rôznymi názormi, ako je hypnóza nebezpečná a čo všetko sa môže stať, keď sa niekto nechá zhypnotizovať. Samozrejme, je to podložené rôznymi videami, kedy vidíme zhypnotizovaných dobrovoľníkov pobehovať po javisku a tváriť sa ako kura, alebo zhypnotizovaný človek vylúpi banku.

Áno, existujú rôzne sugescie, ktoré by som mohla počas hypnózy použiť a ak by som mala to šťastie, tak by si možná klient nepamätal, čo som mu hovorila..

Keď som sa hypnózu učila, čo bol polročný výcvik s Mudr. Vinogradoffom z Francúzska a neskôr semináre od sláveného hypnoterapeuta Barry Neale a Dan Jones, ktorý i napriek autizmu dokáže viesť úžasné kurzy a vydáva desiatky kníh, zažila som, že pri skupinovej hypnóze, kedy bol hypnotizérom vydaný pokyn, aby sme si pri zazvonení zvončeku postavili, z 90 ľudí vstali dvaja. Obaja vedeli, že to bol pokyn z hypnózy a obaja vstali, pretože chceli, nie preto, že im to niekto prikázal. My ostatní sme sa zhodli na tom, že si pamätáme, že sme mali vstať, ale prečo by sme to robili?

Zhypnotizovala ma kniha!

Presne tak, ako píšem. Čítala som obľúbenú knihu, sedela som v metre a tak som sa vžila do deja, že som úplne zabudla vystúpiť na svojej zastávke. Bola som totižto v hypnóze a vôbec som nevnímala okolie.

Tak isto sa mi stalo, že som cestovala na dovolenku. A ako som tak sedela v aute, vstúpila som do svojho vnútorného sveta a premýšľala som o tom, čo budem robiť až dorazíme k moru a ani neviem ako, a zrazu mi ušli 3 hodiny a my sme boli na mieste. Bola som v tom čase v hypnóze a vôbec som nevnímala cestu.

V práci som sa tak zažrala do úkolu, že som chytila flow a úplne som stratila pojem o čase. Išlo mi to tak od ruky a tak strašne ma to bavilo, že som si ani nevšimla, že sa vonku zotmelo a je čas ísť domov. Bola som totižto v hypnóze a pracovala som v tranze.

Pustila som si riadenú meditáciu, pretože som vedela, že mám hodinu času. Postupne som sa uvoľnila, počúvala slová a príbeh v meditácii, a bola som tak spojená so svojim vnútorným svetom, že som zažívala rozhovory so svojím vnútorným ja a cestovala v čase. Ani si nevybavujem, čo sa v tej meditácii hovorilo, až keď som počula, že mám otvoriť oči, prebrala som sa z tohto príjemného stavu relaxácie. Bola som vlastne v hypnóze.

Toto všetko sú príklady, kedy denno denne upadáme do hypnózy. Kedykoľvek môžeme tento stav prerušiť, ale cítime sa tak vtiahnutí do deja, že si to ani neuvedomujeme a čo naviac, je nám v tom stave dobre.

Liek na všetko okrem smrti

Pozrime sa na bylinu známu ako Hei Zhi Ma

Olej z nej sa našiel už v hrobke faraóna Tutanchamóna (cca 3.300 pred naším letopočtom). V arabských kultúrach ho nazývajú “semeno požehnania”. Islamský prorok Mohamed prehlásil, že sa jedná o liek na všetky choroby okrem smrti. Taktiež sa využíva v Ajurvéde a Tradičnej čínskej medicíne. Bavíme sa o čiernom sezame.

My bylinkári na huby, byliny či potravu pozeráme podľa charakteristiky chuti, povahy a tropizmu. V tomto prípade má čierny sezam sladkú chuť (horkú, kyslú a zadrhávajúcu). Povahu vyrovnanú (mierne chladnú, teplú, slabú, netoxickú, jin v jangu). Tropizmus má k primárne k energetickej dráhe pečene (jater) a ľadvín (+ pľúca, slezina a tlsté črevo)

Čo nám z toho plynie?

Účinkami doplňuje esenciu a krv + zvlhčuje suché a vyhladzuje črevá.

Padanie vlasov je jedným z častých dôsledkov prázdnoty krvi, kedy krv už nedokáže vlasy vyživiť, preto vysychajú a vypadávajú. Taktiež podporuje tvorbu materského mlieka. Môže sa konzumovať opražený a trošku osolený. Ďalej bol sezam využívaný na liečbu bolesti hlavy, kašľu, bolesti brucha, astmy, reumatizmu a ďalších.

Dlhodobé užívanie prináša ľahké a nestarnúce telo.

Naopak nevhodný je, ak má človek oslabené trávenie, čo sa prejavuje riedkou stolicou a studenými nohami, rukami (či nosom)

Ako sa na čierny sezam pozerá západná medicína?

Bolo zistené, že semeno a jeho olej či rôzne extrakty a aktívne zložky zahrnujú imunitnú stimuláciu, protizápalové, hypoglykemické, antihypertenzné, antiastmatická, antimikrobiálne, antiparazitické, antioxidačné a protirakovinové účinky.

Čierny sezam vie pomôcť pri dabete 2. typu, infekcii Helicobacter Pylori, epilepsii, vysokom krvnom tlaku, zápaloch mandlí, rakovine hrubého čreva, ale i v prípade ožiarenia chemickými zbraňami. Čierny sezam vie pomôcť i liečbe závislosti od opiátov alebo pri liečbe Staphylococcus aureus.

Ako môžeme sezam užívať?

Ja sezam osmažím nasucho na panvici a pridám štipku soli. Takto opražený sezam skladujem v sklenenom pohári a pridávam si ho do raňajkovej kaše, alebo posypem chleba.

Dajú sa vyrobiť i sezamové guličky jednoduchým rozmixovaním goji, medu a čierneho sezamu. Potom sa z hmoty modelujú malé guličky, ktoré sa denne jedia.

Zdroj: Americký žurnál čínské medicínyLet. 39, č. 06, str. 1075-1091 (2011

Chcete svojmu telu pomôcť naštartovať samoliečebné procesy za pomoci bylín či húb? Napíšte mi.

Rezervácia termínu sedenia:

Objednávka:

(online) konzultácia bylinnej terapie (60-90 minút)

v cene 70 EUR

Máte otázky? Neváhajte mi napísať?

Kto Ťa bude sprevádzať?

Už na základnej škole som sa zaoberala meditáciou, čítala Junga i Ericksona a experimentálnu psychológiu. Vždy ma to ťahalo k premýšľaniu o dlhovekosti, zmysle života a k prepojeniu neba so zemou. Dnes mám pocit, že môžem moje nadobudnuté znalosti pospájať s východným pohľadom na život.

Výber z môjho vzdelania:

 • Mudr. Michel Vinogradoff – Hypnóza a Taoizmus
 • 1. škola tradiční čínské medicíny (dietetika, fytoterapia, akupunktúra, bankovanie)
 • The Chinese University of Hong Kong – Každodenné využitie Čínskej medicíny
 • Akreditovaný certifikát z koučingu (ICF) – Brain-based Coaching

Rating: 5 out of 5.

Dlho som trpela na gynekologické zápaly. Nikto mi nevedel povedať z čoho vznikajú. Až po bylinkách sa moje telo zrovnalo a zápalov som sa zbavila. Zrovnal sa mi cyklus a konečne sa mi podarilo otehotnieť.

Mirka

Rating: 5 out of 5.

Mal som pocit, že môj život úplne stratil zmysel. Cítil som sa strašne vyčerpaný, nič ma netešilo. Absolvoval som sedenie hypnózy, užíval som huby a začal som pravidelne meditovať a chodiť na prechádzky. Som rád, že som svoj stav podchytil včas a dnes sa už novu usmievam.

Jaroslav

Moxa

Ako nám pomáha moxovanie?

Moxovanie je šamanská technika, ktorá sa využívala ešte pred dynastiou Han. Šamani používali oheň pri rituáloch vydymovania a kauterizácii. Pálili bylinu – palinu (artemisia), ktorú považovali za zázračnú, lebo jej teplo a dym vyháňali démonov spôsobujúcich nemoci. Na zapaľovanie ohňa používali slnečné zrkadielka a verili, že oheň zo slnka je životodarný zdroj tepla. Túto praktiku ovládal šaman, ktorý viedol nebeskú energiu slnka do pozemskej energie rastliny a tým sa rastlina spaľovala. Verilo sa, že tento proces môže vyhnať škodlivých duchov a tým sa človek uzdraví.

Ako je to s moxou v skutočnosti?

Moxovanie sa používa k liečeniu rôznych porúch ako je napríklad dysmenorea, zápcha, prostaitida, chronický únavový syndrom, osteoartróza, bolesti v dolnej časti chrbáta, periferná neuropatia a mnohé ďalšie.

Ukázalo sa, že moxovanie inhiboalo expresiu proteínu a mRNA NF – kB, ale indukovalo expresiu proteinu a mRNA Nrf2 v sedaciom nerve. Moxovanie obnovilo rovnováu medzi NF-kB a Nrf2. Nervový zápal bol teda zmiernený reguláciou interleukinových faktorov. Je to protizápalový účinok, ktorý odpovedá za jeho použitie pri liečbe všetkých druhov bolesti a zápalu, ako sú vyššie menované špecifické stavy, vrátane perifernej neuropatie.

Moxovanie má podľa východnej medicíny zahrievací účinok, čo znamená stimuláciu krvného obehu a zároveň zníženie zápalu a vyháňa patogény z tela

My sme sa v dnešnej dobe už naučili, že nemoc nespôsobuje démon.

“Nájdime spolu spontánny prejav života v nás.”

Ako moxu používam ja?

.Ja preferujem moxovanie na zázvore alebo cesnaku, prípadne zahrievanie pokožky moxovacím doutníkom. Obe techniky sú absolútne bezbolestné. Pokožku príjemne prehrievajú. Moxovať sa samozrejme dá i na soli alebo bylinách, či priamo na pokožke.

Štúdie naznačujú, že moxovanie môže posilňovať imunitu. Ja tomu verím, a pravidelne moxujem bod ST36, čo mi pomáha hlavne v zimnom období prekonať toto chladné obdobie bez nemoci a v pozitívnom duchu. Najčastejšie to robím v období od mesiaca v nove a potom nasledujúcich 8 dní.

Keď som moxu skúšala prvý krát, tak som si vybrala bod KI3 na dráhe ľadvín. Dočítala som sa totižto, že je skvelý na doplnenie energie a ja som sa vtedy cítila veľmi unavená. Bolo asi 9 hodín večer, takmer som pri moxovaní zaspávala a celý čas som si hovorila, ako to doplnenie energie nefunguje. Po skončení procedúry som vybrala umývačku riadu, znovu ju naložila, poumývala podlahu v celom byte, prezliekla posteľnú bielizeň, umyla kúpeľňu… Po niekoľkých hodinách upratovania som si uvedomila, že to skutočne zafungovalo

Zdroj: https://www.gavinpublishers.com/article/view/the-case-for-moxibustion-for-painful-syndromes:-history-principles-and-rationale?fbclid=IwAR1YWVZ6D4R8f-KGpCl__S6HSa4nHaS1Lbp4bnbeZvAPPhew7JxZYk_DRZk

Ak máte chuť moxu vyskúšať, dajte mi vedieť:

Máte otázky?

Rezervujte si 20 minútovú konzultáciu zDARma

Herpes

Ako si pomôcť pri oparoch?

Opar alebo herpes je infekčné ochorenie spôsobené herpetikcým vírusom. Vyskytuje sa v 2 formách, ako Herpes virus simplex a Herpes virus zoster. Herpes virus simplex má 2 poddruhy HSV–1 a HSV–2. HSV-1 sa prejavuje na hornej polovici tela.

Akú mám skúsenosť ja?

Ja oparom trpím už od detstva. Najčastejšie sa mi prejavil na konci prechladnutia v oblasti nosu. Napríklad môj brat mával opary vždy pri zmene počasia, hlavne na perách.

Teraz v dospelosti sa mi opar najčastejšie vyskytne ak mám veľa stresu, alebo som chorá. Či už je to chrípka, nádcha alebo Covid, najčastejšie na konci onemocnenia sa ukáže opar na perách, niekedy v okolí nosnej dierky.

“Nájdime spolu spontánny prejav života v nás.”

Ako si rýchlo pomôcť?

Ak ma prekvapí vplyvom stresu, kedy ho vlastne nečakám, pozorujem, že som večer veľmi nervózna, mávam zimnicu, zle sa mi spí a ráno sa zobudím s opuchnutou perou a s nepríjemným pocitom, kedy ma vznikajúci opar páli, svrbí aj bolí v jednom.

Prvé, čo spravím je, že si nasadím Okutovku pestrú (Coriolus). Osobne mám vynikajúcu skúsenosť s MRL Coriolus vo forme prášku alebo tabliet.

Druhá vec, po ktorej hneď skočím je konopný krém na opary. Konkrétne som si obľúbila CutisHelp OPAREN. Síce vôňa veľmi pripomína ocot a pri mazaní v oblasti nosa je veľmi nepríjemná, ale na perách to toľko nevadí.

Keď sa mi opar prejaví, automaticky zvýšim príjem rybieho oleja (konkrétne užívam Omega-3: DHA-500)

S týmito pomocníkmi mi opar trvá presne 1 deň a 1 noc. Ďalší deň už prebieha hojenie a do 3 dní mám pery úplne vyliečené.

Čo používate na opary vy a ako dlho vám trvá liečba?

Ak s oparom bojujete často, neváhajte mi napísať. Nájdeme spoločne spôsob, ako posilniť telo, aby sa prejavoval čo najmenej.

Máte otázky?

Rezervujte si 20 minútovú konzultáciu zDARma

Prestaňte fajčiť s hypnózou

Môže mi hypnóza pomôcť, ak chcem prestať fajčiť?

Najkomplexnejšia štúdia o metódach odvykania, uvedená v New Scientist Magazine, zistila, že „hypnoterapia má väčšiu úspešnosť ako ktorákoľvek iná metóda pri pomoci ľuďom prestať fajčiť “. 

Prečo hypnóza funguje tak rýchlo keď iné metódy môžu trvať týždne alebo dokonca mesiace?

Fajčenie, ako všetky návyky, je riadené nevedomou časťou mysle. Hypnóza nám pomáha dostať sa do stavu REM a práve v tomto stave je vaša podvedomá myseľ otvorenejšia novým nápadom. Nemusíte sa potom sa snažiť nefajčiť, pretože túžba zapáliť si proste zmizne.

Vaše podvedomie bolo fajčením naprogramované, že fajčenie Vám prináša niečo pozitívne. 

Možná fajčíte pretože

 • potrebujete zmierniť stres, nudu alebo iné nepríjemné emócie
 • cítiť sa istejšie v sociálnych situáciách a lepšie zapadnete medzi svojich priateľov
 • lepšie sa sústredíte
 • zvládate lepšie kontrolovať svoju váhu (inými slovami, fajčíte namiesto jedenia)
 • môžete niečo robiť rukami

To všetko sú pozitívne úmysly. Existujú však aj iné, zdravšie spôsoby, ako ich dosiahnuť.

Niektorí klienti sa na začiatku hypnózy boja, lebo videli v médiách hypnotizérov, čo ovládali ľudí. Treba si však uvedomiť, že to, čo je v televízii zobrazované ako hypnóza je iba ilúzia. Počas hypnózy klient môže kedykoľvek otvoriť oči a hypnózu ukončiť a nikdy nespraví to, čo nechce.

Chcete si hypnózu vyskúšať? Napíšte mi.

Photo by Ron Lach on Pexels.com

Rezervácia termínu sedenia:

Objednávka:

1 online sedenie Taoistická hypnóza

v cene 70 EUR

Objednávka:

3 online sedenia Taoistická hypnóza

v cene 195 Eur (Ušetríte 15 Eur)

Máte otázky? Neváhajte mi napísať?

Kto Vás bude sprevádzať?

Už na základnej škole som sa zaoberala meditáciou, čítala Junga i Ericksona a experimentálnu psychológiu. Vždy ma to ťahalo k premýšľaniu o dlhovekosti, zmysle života a k prepojeniu neba so zemou. Dnes mám pocit, že môžem moje nadobudnuté znalosti pospájať s východným pohľadom na život.

Moje vzdelanie:

 • Mudr. Michel Vinogradoff – Hypnóza a Taoizmus
 • Dan Jones: Certifikát v Ericksonovej hypnoteapii
 • 1. škola tradiční čínské medicíny (dietetika, fytoterapia, akupunktura, bankovanie, QiGong)
 • The Chinese University of Hong Kong – Každodenné využitie Čínskej medicíny
 • Komyo Kai REIKI 1, 2, 3, 4
 • Akreditovaný certifikát z koučingu (ICF) – Brain-based Coaching

Rating: 5 out of 5.

Fajčiť som začala po smrti mojej matky. Cigareta ma vždy sprevádzala, keď som prežívala stres. Skúšala som náplaste, žuvačky, chodiť cvičiť. Vždy som sa k fajčeniu vrátila. Až na hypnoterapii som pochopila, že môj problém je psychický a nie fyzická závislosť na nikotíne. Po pár sedeniach som sa naučila pracovať so stresom, vyrovnala som sa s traumou so straty milovanej mamy a fajčiť som raz a navždy prestala. Na cigaretu už nemám vôbec chuť.

Ivana

Rating: 5 out of 5.

Po narodení detí som si uvedomil, že fajčením nie som dobrým príkladom pre ich život. Mal som vysoký tlak a začal som sa báť o svoje zdravie. Rozhodol som sa preto radikálne zmeniť. Začal som sa zdravo stravovať, cvičiť, spať 8 hodín a naučil som sa oddychovať. Ale s fajčením sa mi nedarilo skoncovať. Až po hypnoze som prestal mať chuť na cigarety. Som rád, že som do seba zainvestoval a ušetril som na cigaretách. Za rok nefajčenia môžem zobrať rodinu na exotickú dovolenku. Keby som prestal skôr, mal by som luxusné auto.

Karol